TVARUMAS

ŠILTAS IR ENERGIŠKAI EFEKTYVUS

ŠIAS SAVYBES IR A ENERGINIO NAUDINGUMO KLASĘ UŽTIKRINA ŠIE SPRENDIMAI:
Orientavimas
Protingas namo orientavimas sklype leidžia efektyviai išnaudoti pasyvią saulės energiją.
Sandarumas
Gausiai apšiltintos ir sandarios pastato atitvaros išlaiko šilumą patalpose šaltu metų laiku.
Šiluma
Itin efektyvus geoterminis šilumos siurblys su naudingumo koeficientu (COP) 4,8 tausoja gamtą ir užtikrina mažas išlaidas šildymui.
Atitvaros
Sumaniai suprojektuoti namo atitvarų mazgai išvengiant šalčio tiltų ir užtikrinant aukštą sandarumo lygį.
Vėdinimas
Rekuperacinė vėdinimo sistema su 95% naudingumo koeficientu užtikrina mažus šilumos nuostolius.

SVEIKA IR KOMFORTIŠKA VIDAUS APLINKA

SVEIKĄ IR KOMFORTIŠKĄ VIDAUS APLINKĄ KURIA ŠIE SPRENDIMAI:
Vėdinimas
Kontroliuojama vėdinimo sistema kas dvi valandas patalpose pakeičia visą patalpos orą, pašalindama drėgmę ir užkirsdama galimybei susidaryti pelėsiams, o tiekiamo oro ventiliatoriaus filtre šviežias oras patikimai valomas nuo įvairių dalelyčių kaip poros, žiedadulkės. Taip pastoviai yra užtikrinamas kokybiškas oras, tinkamas jo kiekis ir sveika aplinka patalpose.
Apšvietimas
Tinkamai suplanuotas ir paskaičiuotas dirbtinis apšvietimas užtikrina optimalų šviesos kiekį skirtingose patalpose: virtuvėje ir gyvenamajame vidutinė apšvieta siekia 400 lx, miegamuosiuose – 100 lx.
Šildymas
Grindinis šildymas tolygiai paskirsto šilumą visoje patalpoje. Vertikalus temperatūros pasiskirstymas – šilčiausiai pėdų lygyje, kūno aukštyje temperatūra žemesnė, žmogaus galvos lygyje žemiausia – yra artimiausias idealiam žmogaus komforto požiūriu.
Langai
Sumaniai suprojektuoti dideli langai, pro kuriuos patenka pakankamai didelis natūralios šviesos kiekis ir atsiveria į gamtą vaizdas pro langą, tuo pačiu neišleidžiant per daug šilumos.
Sandarumas
Namo sandarumas užtikrina pastovų namo mikroklimatą, be skersvėjų ir temperatūros pokyčių, šaltų namo kampų bei apsaugo ne tik nuo šalčio žiemą, bet ir nuo karščio vasarą.
Akustika
Storas mineralinės vatos sluoksnis standžiose skydinėse konstrukcijose leidžia pasieki puikią garso izoliaciją bei išskirtini akustinį komfortą.
Išplanavimas
Name yra efektyviai išdėstytos patalpos ir suplanuotas jų plotas, patogus patekimas iš vienos patalpos į kitą, optimalus pastato zonų funkcionalumas.

MEDŽIAGŲ PARINKIMAS IR JŲ POVEIKIS

NAMO KONSTRUKCIJAI IR APDAILAI MEDŽIAGOS ATRINKTOS IR PANAUDOTOS PAGAL SEKANČIAS APLINKOSAUGINES STRATEGIJAS:
Nekenksminga žmogui
Visos medžiagos turi ES ir kitus aplinkosauginius sertifikatus bei deklaracijas, patvirtinančias, kad yra nekenksmingos nei žmogui nei aplinkai (pvz.: natūrali šilumos izoliacija ir OSB be formaldehidinių dervų, apdailos tinkas ir dažai be lakiųjų organinių junginių).
Poveikis aplinkai
Parinktos medžiagos ir sprendimai, turintys mažiausią poveikį aplinkai viso savo gyvavimo ciklo metu. Palygintos įvairių medžiagų aplinkosauginės produkto savybės (nagrinėjant gaminio aplinkosaugines deklaracijas), kurių pagrindiniai kriterijai yra: poveikis aplinkai (pasaulinis atšilimas, aplinkos rūgštėjimas, ir kt.), išteklių sąnaudos (pirminės energijos sąnaudos, gėlo vandens sanaudos, neatsinaujinančių žaliavų sąnaudos, ir kt.), išmetamos atliekos (pavojingos, nepavojingos ir radioaktyvios atliekos) ir išeigos srautai (pakartotinis naudojimas, perdirbimas).
Atsinaujinančios ar antrinio panaudojimo žaliavos
Naudojama apšiltinimo vata iš 80% perdirbto stiklo, FSC sertifikuota medžio vata, OSB plokštės iš pramoninės medienos skiedrų, 100% perdirbama skarda, FSC sertifikuota konstrukcinė ir apdailinė mediena.
Vietinė ir atsakinga kilmė
Namo konstrukcijai naudojama Lietuvos miškuose užauginta ir FSC (Chain of Custody) atsakingos kilmės sertifkatą turinti mediena. Tai įrodo, kad medžiai šiuose miškuose yra atsodinami, o visa medienos tiekimo grandinė yra atsakinga. VESTA HOUSE namuose montuojami langai yra pagaminti Lietuvoje.
Patvarumas ir ilgaamžiškumas
Namui naudojamos tik patvarios ir ilgaamžės medžiagos: patvari ir mažai priežiūros reikalaujanti maumedžio ir skalūno lauko apdaila, kokybiška džiovinta ir kalibruota konstrukcinė mediena sienoms, ypač našios ir atsparios medinės dvitėjinės sijos stogo konstrukcijai, nesenstanti ir stabili mineralinė vata, tvirta, lengva ir sandari plieninė stogo danga, patvarus ir sunkiai pažeidžiamas garo barjeras iš OSB, pridedantis konstruktyvui standumo ir vienodai veikiantis tiek teigiamo, tiek neigiamo slėgio atveju.
Perdirbimo ar pakartotinio panaudojimo galimybė
Namo konstrukcijos jungiamos sausu būdu, t.y. naudojami tvirtinimo elementai (vinys, varžtai, strypai, kampuočiai, plokštelės). Tai leidžia kapitalinio remonto ar nugriovimo metu tinkamai atskirti skirtingas statybines medžiagas, jas surušiuoti ir pakartotinai panaudoti (esant galimybei) arba perdirbti.
Medžiagų sąnaudų ir poreikio mažinimas
Karkasinė sienų konstrukcija leidžia sumažinti medžiagų poreikį bei sienos storį, taip padidinant naudingąjį plotą Stogo konstrukcijai naudojamos optimizuotos geometrijos dvitėjinės sijos, kurios atlaiko didesnes apkrovas nei medžio masyvas esant mažesniam svoriui ir medžiagos kiekiui, gaunant didesnį energinį našumą. Lengvos skydinės namo konstrukcijos ženkliai sumažina žemės darbų ir medžiagų kiekį pamatų įrengimui. Didžiausia namo dalis pagaminama gamykloje, taip beveik eliminuojant atliekų atsiradimą.
Tarša ir atliekos
Siekiama, kad namas ir jo statyba turėtų minimalų neigiamą poveikį naturaliai aplinkai. Namo statybai naudojamos lengvos konstrukcinės medžiagos, kurios yra surenkamos gamykloje. Tai sumažina medžiagų transportavimo taršą. Name nėra iškastinio kuro katilų ar kitų įrenginių, kuriuose degimo metu būtų išmetamos CO2, NOx ir kitos aplinkai kenksmingos medžiagos. Kadangi didesnė namo statybos dalis vyksta gamykloje, objekte atliekų sumažėja apie 40%. Gamykloje jos yra perdirbamos, o objekte rūšiuojamos, todėl į sąvartynus patenka tik iki 2 % namo statybai panaudotų medžiagų.

INTEGRUOTAS PROJEKTO VYSTYMAS

VESTA NAMAI KURIAMI REMIANTIS SEKANČIAIS DARNAUS VYSTYMO PRINCIPAIS:
Kompleksinis projektavimas
VESTA HOUSE namai projektuojami kompleksiškai. Tai reiškia, kad jau namo koncepcijos kūrimo etape dalyvauja ne tik architektas, bet ir visų inžinerinių sistemų projektuotojai, statybos specialistai ir licencijuoti darnios plėtros konsultantai. Tai leidžia laiku atlikti būtinus skaičiavimus ir analizes, parinkti efektyviausius ir finansiškai racionaliausius sprendimus, išvengti klaidų. VESTA HOUSE namai, ko gero vieninteliai kartotiniai namai Lietuvoje, turintys visas suprojektuotas ir įdiegtas inžinerines sistemas: šildymo, vėsinimo, vėdinimo, karšto vandens ruošimo, apšvietimo, ir kt. Jos yra kruopščiai ir atsakingai parinktos kiekvienam namo projektui individualiai, atsižvelgiant į namo dydį ir išanalizavus bei paskaičiavus visų alternatyvių sistemų efektyvumą ir finansinį pagrįstumą.
Darnus valdymas
Valdome visą projektavimo ir statybų etapą, todėl bendram tikslui sujungiame visus projekte dalyvaujančius specialistus (architektus, konstruktorius, analitikus, inžinierius, sąmatininkus, statybininkus) geriausiam rezultatui pasiekti. Tokiu būdu sutaupoma laiko ir pinigų. Tik kartu dalyvaujant visų sričių specialistams, galima pasiekti geriausią rezultatą neviršijant biudžeto ir terminų.